₺49,90 KDV Dahil
₺79,90 KDV Dahil
₺49,90 KDV Dahil
₺79,90 KDV Dahil

Pantolon

Her kadının dolabında bulunan başta jean olmak üzere farklı tayt, eşofman altı, şalvar gibi türleri ile kumaş, paça boyu, yükseklik ve modellerine göre farklılık gösteren pantolonlar hayatımızın vazgeçilemeyen başlıca giyim ürünleri arasına girmiş durumda. Ev ortamından gündelik hayata, özel günlerden davetlere doğru kumaş ve model seçimi ile her ortamda rahatlıkla giyilebilen kadın pantolonları sayesinde rahatlığınızdan ödün vermeden dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz. Binlerce farklı çeşitte bulabileceğiniz modeller arasında hem blue jean yani kot pantolon hem de kumaş pantolonlar arasından doğru seçimi yapabilmek için ise hangi amaçla hangi mekanda bulunacağınızın yanı sıra bedeninizi de tanıyor olmanız gerekiyor. Şehir hayatının koşuşturmasından tatillerdeki keşif yürüyüşlerinize, şık bir akşam yemeğinden gösterişli bir düğüne en modern pantolon modellerini Koza Butik’te bulabilirsiniz.

Vücut Tipine Uygun Pantolon Seçimi

Pantolonlar yalnızca modellerine değil aynı zamanda kumaş, renk, paça boyu, bel yüksekliği gibi farklı özelliklerine göre de içlerinde ayrışıyor. Kadın giyim sektöründe ömürlük parçalardan olan pantolonlar bu özelliklerine göre de mevsimlik olarak ya da gideceğiniz ortama bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Vücut hatlarımızı saran ve belli eden pantolon modelleri arasından seçim yaparken ise mutlaka vücut tipinize uygun olanlara yönelmeniz gerekiyor.

Vücut tiplerine göre pantolon modellerini ayırmamız gerekirse öncelikle üst bedeni daha geniş olan elma vücut tipini inceleyelim. Bu tarz beden tipine sahip kadınlar proporsiyonlarını daha orantılı göstermek adına vücudu saran skinny jean ya da aksine bol gelerek üst bedeni de dengeleyen havuç tipi, üstten bollaşan kumaş kesim pantolon ya da İspanyol paçaları tercih edebilirler.

Armut vücut tipi ise tam tersi olup kişinin alt bedeninin daha geniş ya da kalın olduğu vücut tipidir. Bu nedenle daha da geniş görünmemek adına desenli ve renkli pantolonlardan kaçınarak düz kesim, bol kesim ya da basen bölgesi ile dengeleneck İspanyol paça pantolonları tercih edebilirler.

Giyim konusunda en şanslı beden ölçülerine sahip kum saati vücut tipine sahip kadınlar seçim yaparken boylarına göre pantolon modeli tercih etmelidirler. Örneğin uzun boylular kısa paça skinny jean kot pantolonları ya da havuç kesim keten pantolonları tercih ederken kısa boylu kadınlar ise topuklular ile kendilerini daha basık gösterecek havuç veya şalvar modellerden kaçınmalı ancak yüksel belli, dar kesim veya İspanyol paçalı modelleri ise rahatlıkla tercih edebilirler.

Vücut hatları pek belirgin olmayan kadınlar ise pantolon seçerken vücutlarını saran modelleri tercih etmeliler. Bu sayede üst beden ile alt bedeni birbirinden ayırarak kıvrımlarını ortaya çıkarmış olurlar. Yine tam tersi oversize gelen boyfriend jean ya da tamamen bol kesim gelen kumaş veya keten pantolon modellerini de belinizde kalın bir kemer ile kullanarak aynı illüzyonu yaratmanız mümkün.

Mutlaka Sahip Olmanız Gereken Pantolon Modelleri

Her kadının dolabında tartışmasız bulunması gereken pantolon modelleri vardır. Bu pantolonlar sayesinde ister gündüz koşuşturmasında işlerinizi rahatlıkla halledebilir isterseniz de son anda kararlaştırılmış şık bir davette gözleri kamaştırabilirsiniz. Dolabınızdan eksik etmemeniz gereken pantolonların başında tabii ki siyah renkli pantolonlar ve jean yani kot pantolonlar geliyor. Gündelik hayattan gece eğlencelerine her ortamda kullanabileceğiniz jeanler oldukça sportif olabilirken doğru ayakkabı ve aksesuarlar ile kombinlendiğinde kolayca gece şıklığına dönüşüyor. Jean seçiminde ise mevsime uygun renk ve kumaş tercih ettiğinize emin olmalısınız. Günlük hayatta kullanımıyla işinizi kolaylaştıracak bir diğer model ise eşofman altı ya da tayt pantolonlar. Sezonun en yeni trendi olan eşofman takımı kombinleri ve tayt pantolonlar rahatlıkları ile sadece sporda değil arkadaş buluşmalarınızda da kendinizden emin ve cool bir görününüm yakalamanızı sağlayacak. Yine sıklıkla tercih edilen kumaş pantolonlar ise özellikle siyah renkli alındığında hangi modeli tercih etmiş olursanız olun iş toplantılarından gece şıklığına ve hatta gösterişli takılar ve parçalar ile abiye görünümüne kolayca evrilebilen joker parçalar arasında yer alıyor.